Dźwięko mania

Sprawdzamy, który projektor wybrać do naszego kina domowego

Z jednej strony nie chcemy telewizora, bo i tak go nie oglądamy. Z drugiej strony od czasu do czasu lubimy obejrzeć jakiś dobry film, ale ekran komputera tak naprawdę niezbyt się tutaj sprawdza. Jak się okazuje, możemy skorzystać jeszcze z trzeciego rozwiązania, które może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli wybierzemy do tego odpowiednie urządzenie. Oczywiście chodzi tutaj o projektor do kina domowego.

Może się okazać, że dzięki niemu wygodnie będziemy mogli oglądać filmy, a jednocześnie nie będzie on zabierał wiele miejsca i bardzo łatwo będzie go schować.

Co możemy otrzymać?

Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to inwestycja na lata, to warto na taki projektor kina domowego wydać trochę więcej pieniędzy. Wówczas będziemy mieli pewność, że zyskamy wysoką jakość wyświetlanego obrazu, taką gdzie będziemy mieli odpowiednie nasycenie i kontrast kolorów, tym bardziej, że będziemy musieli maksymalnie ograniczyć ilość dochodzącego światła. To co ważne, to z pewnością fakt, że współczesne projektory do kina domowego posiadają lampy LED, a to oznacza, że są one bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że zaraz będziemy musieli je wymieniać na inne.

Warto sprawdzić kilka parametrów

Oczywiście powinniśmy sprawdzić, jaką ogniskową będzie miał nasz projektor, im będzie ona krótsza, tym bliżej naszego ekranu będzie można ustawić projektor, a co się z tym wiąże, tym lepszy obraz będziemy mogli w ten sposób uzyskać. Dodatkowo warto sprawdzić jego żywotność, jaką ma rozdzielczość, ale nie powinniśmy również zapominać o tym, aby sprawdzić, jaka jest głośność takiego urządzenia podczas pracy. Przecież nie chcemy, aby jego szum przeszkadzał nam w słuchaniu tego, co się dzieje na ekranie. Warto również sprawdzić, czy nasz projektor kina domowego, będziemy musieli podłączyć za pomocą kabli, czy może będzie on działał bezprzewodowo, co z pewnością da nam znacznie więcej możliwości i pozwoli nam go podłączyć dosłownie w każdym miejscu.

Jeśli chcemy, to możemy kupić projektor do kina domowego 3D, jednak pamiętajmy, że są one droższe, a dodatkowo jeszcze będą musiały być ustawione w odpowiedni sposób, tak abyśmy mieli pewność, że obraz będzie widoczny w odpowiedni sposób. Warto zobaczyć, co może nam zaproponować projektor kina domowego. Może się okazać, że będzie nam on w stanie wiele zaproponować, zwłaszcza w porównaniu z telewizorem. Tym bardziej, że będzie nam on gwarantował wysokiej jakości obraz, a jednocześnie sam nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca.